Bayilik Başvurusu
Firma Adı*
Firma Yöneticisinin Adı*
Firma Yöneticisinin Soyadı*
Telefon*
E-Posta*
Adres*
Şehir*
Filonuzda Bulunan Araç Sayısı*
Not - Genel Açıklama*

Rent a Car Bayilik Başvuru

İnsanların değişen hayatlarındaki ihtiyaçları farklılaşmaktadır. Önceleri çok fazla sunulmayan araç kiralama hizmetleri son dönemde çok fazla rağbet görmektedir. Hatta insanlar araba alıp çok yüklü paralar vermek yerine kiralamayı tercih etmektedir. Rent a car olarak da bilinen araç kiralama hizmeti ile insanların araç ihtiyacı kiralık olarak karşılanmaktadır. Araç kiralama firmalarından yerel olanlar vardır. Fakat dünya çapında hizmet veren firmalar da bulunmaktadır. Renta car bayilik ile yerel veya dünyanın ünlü firmalarının araç kiralama hizmetlerini yapabilmek mümkündür.

Firmalar rent a car bayiliği vererek daha kısa sürede daha fazla kişiye ulaşmayı hedeflemektedir. Bayilik vermek daha hızlı büyümek için güzel bir seçenektir. Genel olarak firmaların bayilik vermedeki ana amaçları hızla büyümek ve daha fazla müşteriye sahip olmaktır. Her firma kendi iç politikasına göre bayilik şartlarını belirlemektedir. Her geçen firmaların bayilik verme oranı artmaktadır. Bunda talebin artması etkilidir. Orta ve düşük seviyedeki firmalar bayilik verirken çok önemli şartlar istememektedir. Fakat belli seviyedeki firmalar hizmet kalitesini düşürmemek ve müşterilerini kaybetmemek adına sert ve zorlayıcı şarlar koşarlar.

Rent a Car Açmak için Gerekli Koşullar

Yeni bir iş kurmayı düşünenler için araç kiralama firmalarından bayilik alma kazançlı bir seçenektir. Girişimci insanlar son zamanlarda rent a car bayiliklerini araştırmaktadır. Her firmanın sunduğu şartlar ve koşullar farklı olmakla birlikte ortak olan bazı şartlar da mevcuttur. Ekonomistlere ve uzmanlara göre araç kiralama kazancı yüksek bir iş imkanı. Fakat karar vermeden önce rent a car Bayilik Veren Firmalar araştırılmalı, firmamın müşteri potansiyeli iyi tahlil edilmelidir. Bayiliğin kurulması planlanan bölgenin potansiyeli de dikkate alınmalıdır.

Yeni bir işe girmeden önce iyi ve güvenilir araştırmanın, incelemenin ve tahlilin yapılması zarar görmeme adına çok önemlidir. Bayilik almadan önce firmanın belirttiği belgeleri ayarlamalı ve gerekli şartları sağlamak gerekir. Firmaların ortak olarak istediği şartlar arasında;

 • Teknik açıdan krokisi çizilmiş en az 80 metrekarelik bir kapalı alan olmalıdır.
 • Kapalı alanın yanıcı, patlayıcı ve parlayıcı maddelerden uzak olması, kapalı mekan içinde asla bu maddelerden bulunmaması gerekir.
 • LPG’li araçların araç kiralama bayisi bünyesinde bulundurulmayacak olması bir başka şart olarak konulmaktadır.

Rent a Car Bayilik Başvurusu İçin Gerekli Belgeler?

Zamanımızda insanların bazıları yatırım olması bazıları ise hayatını geçindirmek için yeni iş imkanlarını araştırmaktadır. Son günlerin popüler işleri arasında araç kiralama ofisi açmak bulunmaktadır. Siz de rent a car bayiliği almak istiyorum diyorsanız gerekli belgeleri hazırlamalı ve prosedürleri uygulamalısınız. Öncelikle güvenilir ve saygın bir firma bulmalısınız. Bu firmanın bayiliği için gerekli prosedürleri öğrenmeli ve ona göre hareket etmelisiniz.

 • Bireysel veya şirket olması fark etmeksizin mükellef olma şartı bulunmaktadır. Bunun için esnaf veya ticaret odasından kayıt fotokopisi
 • Bayiliğin açılacağı yer kişiye aitse tapusu değilse kira kontratının aslı veya noter onaylı sureti ve yapı kullanma izin belgesi
 • Vergi levhasının fotokopisi
 • Bağkur veya SGK belgesi
 • Emekli olanların emeklilik cüzdanı fotokopisi
 • Nüfus cüzdanı sureti
 • İkametgah belgesi
 • İş açma ruhsatı
 • 2 tane son 6 ayda çekilmiş fotoğraf
 • İtfaiyeden gerekli yangın tedbirlerinin alındığına dair onaylı rapor
 • Emniyet birimlerine yapılan kimlik bildiriminin belge fotokopisi
 • Ticaret sicil gazetesinin şirkete ait kopyası ve imza sirküleri
 • Sabıka kaydı

Rent a Car Bayisi Açmanın Maliyeti Ne Kadar?

Girişimciler yeni bir işe girmeden önce maliyetinin ne kadar olduğunu ve kaar marjının ne kadar olacağını merak ederler. Rent a car bayiliği kaar marjı ve bayilik açmanın maliyeti hakkında net ve kesin bir rakam verilmesi mümkün değildir. Bazı sektörlerde direk olarak bayilik açmanın ne kadara mal olacağını ifade etmek mümkündür. Fakat araç kiralama için bunu söylemek zordur. Maliyeti etkileyen hususlar arasında;

 • Bayi olarak açılan kapalı alanın büyüklüğü
 • Araçların park edileceği yerin maliyeti
 • Satın alınan araç markaları ve modelleri
 • Firmada hizmet verecek olan eleman sayısı bulunmaktadır.

Karar vermeden önce araç kiralama bayisinin açılacağı bölge çok iyi analiz edilmeli. Müşteri potansiyeli üzerinde dikkatlice araştırma yapılmalıdır. Karar vermeden önce farklı araç kiralama firmalarının yönetici veya kurucuları ile görüşüp fikir edinmek ve tavsiyelerini dikkate almak doğru olacaktır.

Cheap Car Hire Bayilik

Araç kiralama işi yapan ve Amerika’da 2001 yılında kurulmuş olan Cheap Car Hire firmasının faaliyet alanı genel olarak Türkiye’dir. Kişilere ve kurumlara araç kiralayan firmada nerdeyse bütün araba markalarının bütün modellerini bulabilmek mümkündür. Filo kiralama konusunda ülkemizin öncü firmalarındandır. Cheap Car Hire şirketinin bir alt kurumu olarak hizmet vermeye başlayan Cheap Car Hire Bayilik araç kiralama sektöründe önemli bir yere sahiptir.

Ülkemizde 5 yerde bulunan ofisle ve profesyonel personeliyle hizmet sağlamaktadır. Kısa ve uzun dönem araç kiralama, şoförlü araç kiralama, filo kiralama ve transfer hizmetleri de vermektedir. 2016 yılında Cheap Car Hire firmasının ülkemizdeki faaliyetleri Cheap Car Hire Car Rental firmasına geçmiştir. Cheap car hire bayiliği vererek daha fazla müşteriye ulaşmayı ve daha yaygın hizmet ağına sahip olmayı planlamaktadır. Bayilik alabilmek için; firmamın standart ofis konseptini uygulamak, ofislerin merkezi konumda veya havalimanında olması ve iş deneyimi şatları aranmaktadır.

Şimdi Ücretsiz Uygularımızı İndirin !

Rezervasyon Ara