İzmir Araç Kiralama

  • Ali Çetinkaya Bulvarı No.47/A Konak İzmir
  • 08.00 - 23.00
  • izmir@cheapcarshire.com
  • 08508885992

İzmir Gezilecek Yerler

8 bin yılı aşkın köklü geçmişe sahip olan İzmir gezilecek yerler bakımından çok zengindir. Sıcak kanlı insanları, denizi, güneşi, tarihi mekanları ve doğal güzellikleri ile yılın her mevsiminde gezilebilmektedir. Ülkemizin en büyük üçüncü kentidir. Aceleye getirmeden kentin güzelliğini hissederek gezmenizi tavsiye ederiz.

İzmir Saat Kulesi

Konak Meydanı’ndaki Saat Kulesi tam valiliğin karşısında yer almaktadır. İzmir araç kiralama ile belli bir noktaya kadar gelip gerisini yürüyerek gezebilirsiniz. Kule, II.Abdulhamid’in tahta çıkışının 25. yılı kutlamak için 1901 yılında inşa edilmiştir. 25 metre uzunluğundadır. Zarif ve estetik Saat Kulesi, İzmir’in sembollerinden biridir. 1974 yılında 02.04’te yaşanan depremde durmuş olan saat 2016 yılında yapılan restorasyon ile yeniden çalışır hale getirilmiştir.

İzmir Kordon Boyu

Alsancak kıyı şeridinde yer alan Kordon Boyu, İzmirlilerin buluşma noktalarındandır. Kordon Boyu olarak adlandırılan kısım Cumhuriyet Meydanı ile İzmir limanı arasıdır. 1850’lilere dayanan tarihe sahiptir. Kordon boyunda çeşitli kafeler, restoranlar bulunmaktadır.

İzmir Smyrna Agorası

Smyrna Agorası veya sadece Agora olarak bilinmektedir. Milattan önce 4. yy’ dan kalma olduğu tahmin edilmektedir. Hellenistik dönemde kurulduğu bilinen Agora’ya İzmir araba kiralama ile daha kolay ulaşılır. Konak Vapur iskelesine yakın olan agoraya isteyen yürüyerek de gidebilir. 1932 yılında başlayan arkeolojik kazılar neticesinde ortaya çıkarılmıştır. Iyon agoraları arasında en büyüğü olan Smyrna Agorası zamanında sanatsal ve kültürel faaliyetler için kullanılmıştır.

İzmir Kemeraltı Çarşısı

İzmir denilince ilk akla gelen yerler arasında bulunan Kemeraltı Çarşısı 1600’lü yıllardan kalmıştır. Tarihi boyunca hep ticaret merkezi olarak kullanılmıştır. 5 km’lik bir alanı kaplayan çarşı içinde 15 bin işyeri bulunmaktadır. İzmir oto kiralama hizmetlerinden temin edeceğiniz araçla Mezarlıkbaşı semtindeki çarşıya kolayca gidebilirsiniz.

İzmir’in Diğer Turistik Alanları

Yukarıdaki mekanların dışında mutlaka görülmesi gereken yerler arasında şunlar da vardır: Hisar Camii, Yalı Camii, Tarihi Asansör Binası, Bostanlı Yaya Köprüsü ve Gün Batımı Terası, Varyant, Dünya Barış Anıtı, Konak Meydanı, Cumhuriyet Meydanı, Kıbrıs Şehitler Caddesi, Alsancak Sevgi Yolu, Gündoğdu Meydanı, Havra Sokak, Dario Moreno Sokağı, Gül Sokak, Karşıyaka İskele Meydanı, Basmane, İzmir Kültürpark İzmir Büyükşehir Belediyesi Hasanağa Bahçesi, Susuzdede Parkı, Bornova Büyükpark. Kentin bütün turistik alanları İzmir kiralık araç ile daha konforlu bir şekilde gezmek mümkündür.

İzmir’in Gezilmesi Gereken Müzeleri

Key Müzesi, İzmir Mask Müzesi, Radyo ve Demokrasi Müzesi, Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir Resim ve Heykel Müzesi, Ümran Baradan Oyun ve Oyuncak Müzesi, Çetin Emeç Sanat Galerisi, İzmir Kadın Müzesi, Selçuk Yaşar Resim Müzesi, Ümran Baradan Güzel Sanatlar Müzesi bulunmaktadır. Müzeleri gönlünüzce gezmek için İzmir oto kiralama değerlendirilebilir.

İzmir’in Gözde Plajları

Foça Plajları, Yeni Foça Halk Plajı, Yassıcaada, Ilıca plajı, Delikli Koy, Aya Yorgi Koyu, Pırlanta Plajı, Altınkum Plajı, Seferihisar Plajları, Mimoza Koyu Plajı, Bodrum Koyu, Yassıca Ada, Karantina Adası başta olmak üzere plajların keyfini çıkarabilmek için İzmir araç kiralama firmalarının hizmetleri tercih edilebilir.  

İzmir’in Park ve Bahçeleri

İzmir Kuş Cenneti, Karagöl Tabiat Parkı, Homeros Vadisi, Çiçekli Tabiat Parkı, İnciraltı Kent Ormanı, Botanik Bahçesi Herbaryum Uygulama ve Araştırma Merkezi, Gümüldür Tabiat Parkı, Çeşme Tanay Tabiat Parkı, Selçuk Meryem Ana Tabiat Parkı, Efeoğlu Tabiat Parkı, Balçova Terapi Ormanı, Kargacık Koyu Piknik Alanı bulunmaktadır. Bütün park ve bahçeleri istenilen saatte gezebilmek için İzmir rent a car hizmetleri kullanılabilir.

İzmir Ulaşımı Nasıldır?

İzmir’e kara, deniz ve havayolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Kente vardıktan sonra şehir içinde ulaşımı sağlamak için İzban, metro, tramvay, otobüs ve taksi gibi seçenekler bulunmaktadır. İzmir araç kiralama ile çok daha konforlu bir şekilde gezmeniz mümkün olacaktır. İzmir oto kiralama imkanlarını kullandığınızda kısa bir süreye İzmir’in bütün güzelliklerini sığdırabilirsiniz.

Şimdi Ücretsiz Uygularımızı İndirin !

Rezervasyon Ara